Nejbližší koncerty:
pozastaveno


Návštěvní kniha

Ptákoviny

Workshop

 Napište nám email...


 Provoz stránek:
27.01. - jedeme dál
09.11. - lite updt
20.09. - SPL se vrací
17.08. - IGI mutuje
03.08. - okurková sezóna
05.05. - MP3 fungují
12.03. - New design
02.03. - Ptákoviny OK
...
23.02. - nefacha v FF
18.02. - nový web


 Bylo vás tu:IGI je ...
Indikátor stavu ICQ
293-443-401Při tvorbě webu pomohli:

Jak psát web

Web bez rámů pomocí css

Melounek

a Google.

Designed by © IGI 2008

Úvodní stránka

Vítej!

30. listopadu 2015 Vánoční dvojkoncert bude 19.12.2015(IGI)

V již léty prověřeném klubíku Bamboo dojde k akci kádru Senzace příštího léta. Opravdu.

Hřib, Broskew, Majkl Najt, Cikáni, (Zoubek?)... Chcete znova slyšet naživo?

Zahraje taky spřátelená banda Jitunk Kampeny.

Příležitost, která se nebude opakovat!

Přijďte pařit 19.12.2015!

4. května 2011 SPL žije!!! ... a zahraje v Rackové (IGI)

Do deníčků si zapište datum 4. června a místo dejte Rackovou u Zlína. Není to vtip - po dlouhé době dojde k oživení na Rackovském vítání jara 2011. Nebudeme hrát sami a nálada bude skutečně neskutečná!!! Více informací bude, jak je dobrým zvykem, jistě dáno s předstihem formou vkusného plakátu na rozličných informačních plochách města Zlína. V tomto jsme nikdy od pořádajícího OS SPZ Racková nebyli ošizeni. Buďte tedy ostřažití, pionýři!

Spl

Informací zásadní je účast téměř všech členů nenápadné skupiny - Klárka, F.I.L, Karel, Masňák, Toma, Rosák. Já teda dondu taky.

Ale největší pecka je účast Pajochova, která je jen dalším jeho překvapením při běžnoživotním působení až v dalekém Irelandu!!! Jako přípravnou základnu můžete považovat Bamboo, kde je F.I.L schopen potvrdit osobně již výše vyřčené.

Mapa ke koncertu

To by mohlo vyjít, ne? ;-)

15. prosince Život je svině a všechno nejlepší (IGI)

V současné a nejbližší době nejsou v plánu žádné koncerty. Ani tento víkend, ani pak ne. Jinak si užijte Vánoce a najděte sílu do nového roku, že prej je život svině a budeme to všichni potřebovat.

3. listopadu SPL zahraje - čtete správně... (IGI)13. zárí 20.000 prístupu pro již neexistující kapelu (IGI)

Deláte mi radost, ale nasrali jste me. Chtel jsem být symbolicky ten 20000. návštevník naší stránky, ale byl jsem až 20005. To ale nemení nic na tom, že s príjemnými vzpomínkami u srdce se nám stále vybavuje jedna kapela. Ta kapela splnila detské touhy o hraní v zári reflektoru a bavila lidi. Alespon po nejaký cas. Každý má jiste ty své oblíbené písnicky nebo nejakou peknou vzpomínku na vydarený nebo jinak vyjímecný koncert.

Situace dnes je opravdu spíše vzpomínková, ale s nadejí. Clenové kapely se umístili do jiných teles - císlem to vychází na cca 4 nové formace. Jmenujme pouze krátce: Jitunk - šansonový projev formace, tíhnoucí nekam mezi punk, folk a básnickou prózu; Proužekt (název stále ve vývoji, takže jmen je v obehu vícero) - bigbít pripomínající tu nejlepší zlatou éru Pražského Výberu s necekanými texty a rytmem od podlahy; Reggay (snad správne psáno) - reggae v rozpuku, hledání korenu tam a zase z5; Huso - spojení dvou vyjímecných showmanu, aneb jak to dopadne, když klarinet s tahací harmonikou obcují. Rytmy, melodie a showmanship pripomínající veselost židovské hudby, tesknost klasických májovek, hravost textu Dedecka, dramaticnost Tarantina a improvizaci Dvoráka a Bohdalové. A snad i v Irsku je nakroceno k nejaké muzice... kdo ví. Takže takhle decka.

A nechápu, proc mi blbne diakritika... Sakriš!2. dubna SPL pozastavuje koncertování (IGI)

Nikdo neumřel, nikdo se nežení, ale k dnešnímu dni kapela pozastavuje koncertování. Důvodem je tvůrčí krize, která po delší době vyústila v personální změny. Jak to dopadne a kdy budeme opět schopni koncertovat zatím bohužel netušíme. Podobně nepříjemné vyhlídky má i nahrávání druhého CD, po kterém sice toužíme, ale je to ve hvězdách.

V tuto chvíli se hodí poděkovat našemu kapelníkovi FILovi, který se zásadně podepsal na zvuku i průběhu existence kapely minulých let.21. března Koncert v Golemu a nebude to apríl!!! (IGI)

Počasí na draka, každou chvilku jinak. Doma sedět už je taky z módy. A to buďte rádi, že ještě nepíšete diplomku nebo jinou rozsáhlou havěť. Tak než začnou srandy v podobě vášnivého jara a oteplí se meze, přijďte se svinout do Golemu. Nebudeme sami, zahrají číslem 4 ks kapel. Nebo tak nějak. A rozhodně to není apríl, přestože to říkám já se svým fenomenálním a pokrouceným antismyslem pro humor.

"Přijďte, jako by to bylo naposledy!"27. ledna Už se nejen mluví o druhém CD (IGI)

Několikrát to už bylo na spadnutí, ale teď už se to stává realitou. Kapela se domluvila, že vypustí druhé CD. Písní časem trochu přibylo, a tak nezbývá než něco zase uzamknout do toho plastového kotouče lásky a bolesti.

Víme co, víme kde, víme jak... a až dořešíme i za co, tak to dopadne. A jak jinak než vesele...28. listopadu SPL v Bamboo (IGI)

 

9. listopadu Podzimní - pozdní (IGI)

Je podzim a jak vidno jest, listí padá ze stromů.

Páry se k sobě víc choulí a vítr fouká do nohavic... Silněji.
Žertujeme nad svařákem, hlídáme si kousky tepla... V páře z úst vycházejí.
Pavlínko, Mirko, Radko, Martino, Veroniko, Katko, Petro, Maruško... Má rozsypaná lásko...
Hřál jsem vás i studil. Ale nikdy nelhal.
Vy jste se mnou rostly a já vás miloval...
Ale pak vždycky přišel podzim a vítr znova zafoukal...

Je podzim a jak vidno jest, listí padá dál.20. září SPL se vrací na prkna světa - tentokrát do Hrušovan (IGI)

Ani netušíte, jak smutno je v kapele, když se nehraje pro lidi. Přes prázdniny toho pravda zrovna příliš nebylo. Svůj dluh hodláme splácet. A první splátkou je HruSkafest. Místo slov snad jen jména: Sakumprásk, All Ska Pone's,...

Naše splátky pravda nebudou velké, časté a ani jen v blízkém okolí. Ale o to víc se budeme snažit, aby byly kvalitní a čerstvé. A basta!

Skafest Hrušovany... bližší info (plakát)12. června Vítání léta na Rackové 14.6. (IGI)

Nejen, že se už všichni pekelně těšíme, ale zároveň to bude taky výjimečná příležitost! Důvodem je nejen účast skvělých kapel a příjemných lidí, ale zejména sestava v které hodláme tentokrát zahrát. Bude nás jak psů...

Ke klasické sestavě si přiletí brnknout Pajoche z Irelandu. Zaskočí, zapěje a foukne si s námi také Kuba (v současnosti formace HUSO) a vzpomene tak na krásná léta strávená s SPL...

Bližší info zde...Rackovské vítání léta 0812. května Léto a koncerty (IGI)

Konečně je tu zase jaro. Dělá se teplo... a SPL vylézá z díry. Z temných klubů opět zavítáme do open-air prostoru, vítr bude foukat, holky se budou smát a Karel taky.
Btw. Našli jsme raritní záznam interview SPL z rádia Rockmax. Tak si to poslechněte, přotože se to povedlo! Snad budeme na pódiích vtipní taky tak :-)12. března Nový design, více obsahu (IGI)

Něch sa páči. Ako sa něpáči, napiště! Ale myslím, že by sa mohlo páčiť... Nie?8. března Změna podoby stránek (IGI)

Díky pomoci jednoho z našich fanoušků bude snad v blízké době odstraněno rozpadání menu v některých prohlížečích (např. Firefoxu). A současně s tím podstoupí stránky SPL několik vzhledových, ale hlavně i obsahových změn.

Upravený design, nové věci pro uši a próza z per členů kapely... Bude to hezké a funkční. Těšte se!2. března SPL a Vyskoké napětí a Tleskač (IGI)

 

Včerejší večer se na Masters of Rock Café ve Zlíně nesl ve stylu ska. Pravda, nejsme čistě skaidní kapela... Ale podle toho jak někteří pařili, to ani nebylo třeba (Na vanilkovou zmrzlinu se přece taky dává čokoládová poleva. No, ne?) Po nás jste mohli slyšet dávku ska-punku v podání Vyskokého napětí a závěr již patřil plzeňskému Tleskači s prověřeným repertoárem. Ke slyšení byly osvědčené fláky i novinky asi tak 70/30. Tleskačům tleskáme, byl to super večer!

Na závěr snad jen jednu větu mého oblíbence. "To jsme si zase užili světa!" :-) Ahoj příště!14. Ledna Do nového roku aneb žijeme (IGI)

"Tož vitajte v tem novém roce!" Ne, opravdu, nic moc se zase tak nezměnilo. Snad jen to, že zkouškové období na vysokých školách nás některé velmi dusí (ostatní to mají v práci permanen-tně). Každopádně jsme na vás nezapomněli a už domlouváme nové koncerty. V obsazení kapely se nic nemění, pořád jsme ti samí kolíci a jedna kolice. Zdravíme touto cestou i naši předsunutou kolíčí jednotku v Dublinu! "Ádh mór! Feicfidh mé tú." *

Na viděnou, na slyšenou a na zapařenou!20. prosince SPL live on-air tonight!!! (IGI)

Dnes ve večerních hodinách, tj. 20.12. by měl proběhnout (pozn.: proběhl) přenos koncertu světoznámé kapely SPL. Velmi čerstvě vzniklá internetová rádiová stanice http://www.svitzlin.cz/ tuto akci přenese uším vašim. Vše je v rukou lidí kolem, tudíž jediné co můžeme zaručit, je výkon hudebního společenstva v místě konání (tj. klub U Tetoura - Malenovice). Snad nám technika bude přát a budete-li chtít, můžete si zpestřit večer...15. prosince United Flavour and SPL na jednom pódiu (IGI)

United Flavour + Lidičci a naše gruppa

Klub Golem opět navštívila velká muzika v podobě United Flavour. Měli jsme tu čest jim předskočit a musíme říct, stálo to zato. United Flavour přijeli s pestrou produkcí, která obsahovala live videoprojekci, světelnou show a délkou koncertu, která by zahanbila kapely mnohem zvučnějších jmen (přes 2hod 45min!). Propagace kapely tentokrát trochu zaspala a tak byl klub pro návštěvníky poněkud předimenzovaný. Pokud jste se i přesto zůčastnili, zkuste se najít na fotce. Večer tentokrát nebyl jen o nás a bylo to tak dobře. Bylo se na co dívat, bylo co poslouchat a bylo to super.

Děkujeme United Flavour a všem, kteří přišli.26. listopadu Vánoce jsou tady!!!, Všichni mají rádi Vánoce. (F.I.L.)

Zdar Všem,protože brzy započne období advetu a Vánočních besídek, jsem povinen Vás informovat o Předvanočním setkání přátel kapely Senzace Příštího Léta a zlínského oddílu Aikidó a v neposlední řadě přátel UTB a jejich přátel i nepřátel (prostě vemte koho chcete). Setkání se bude konat dne 7.12. (pátek) v hospodě U Jelínka na Jižňákoch ve 20:00. Cena Vstupenky je 100 Kč, které budou do koruny využity na celovečerní občerstvení, které připraví nejlepší kuchař této republiky, sami jej poznáte. Večerem se budou prolínat libé tóny reprodukované hudby a možné i živé. Pozor nejedná se o koncert SPLka. Předprodej vstupenek na mob.737145849 (FIL). Prosím ozvěte se co nejdřív, případně totiž uzavřu hospodu jen pro nas.Dik a neviděnou, FIL2. listopadu Speciální ceny u Jelínka (F.I.L.)

V průběhu našeho koncertu 6.11.2007 U Jelínka Vás čekají speciální ceny.Jen se na to podívejte!31. října: Vyhodnocení ankety "Vaše oblíbená" (IGI)

Anketa uzavřena. Na první, číslem 1. pozici ("Famfára"), se usadilo s drsným náskokem Soužití. Teprve za ní usedly hned 3 kusy vámi stejně ohodnocené. Cigáni, Saigon, Life Price mají tedy bratrsky své 2. místo. Chcete slyšet více písní na tomto webu? Nic není nemožné... Napiště nám!


10. října: Vítání prváků UTB se obzvláště vyvedlo! (IGI)

Na včerejší akci se konečně sešel příjemně zaplněný klub Golem a SPL. Konečně se tak splnilo to, co SPL zamýšlela už od začátku - propagovat značky SPL a F.I.L i mezi univerzitními studenty! Akce dle našeho mínění byla zdařilá. Karel úspěšně oslavil své narozeniny, Broňa (nový kytarista) se při hraní konečně uvolnil, Igi-mu praskla struna, ale hlavně se vyzářená energie hudebníkůnádherně vrátila skrz roztančený kotel užívajících si posluchačů.

Díky moc lidičky, bylo to super!!!


16. srpna: Čerstvé shoty ze života SPL v obrazovém fotoblogu (IGI)

Nejde jen o mp3 a fotky z koncertů. Život SPL funguje i mimo pódia... však se podívejte sami

Mojito party První výlet autem Galerie > Fotoblog SPL...


30. července: Multižánrový festival Dokořán (F.I.L.) POZOR!!!

Zdravím všechny naše příznivce a příznivce dobré hudby. Chtěl bych Vás upozornit na speciální akci, kterou je Multižánrový festival Dokořán. Vstupné na tento fest činí 0 Kč. Proto šiřte tuto zprávu jak jen to jde, třeba pomocí plakátu.


25. června: Koncertní pauza (F.I.L.)

Protože začínají prázdniny a líh teploměru stoupá ke stále vyšším hodnotám, tak se naše panoptikum rozhodlo učinit konec koncertnímu šílenství a opět se chce soustředit na tvorbu nových kousků, kterých se můžete dočkat nejen na nejbližších koncertech (doplníme) ale i na novém CD, které začneme stáčet až teploty klesnou na podzimní hladinu. Do té doby doufam, že se někdo ozve na předchozí inzerátek.


3. června: Inzerátek (F.I.L.)

Na tomto místě a v tomto čase bych Vás chtěl požádat, aby jste hlásali následující zprávu: SPL hledá dalšího člena, který by rozšířil naši dechovou sekci a to například o trumpetu či jinou plechovku ...(alt a tenor sax už máme).
Dále pak hledáme: sponzora, nemusí být nijak štědrý. Hlavní důvody jsou především naše dopravní potíže. Tedy jedná se o občasné poskytnutí užitkového vozidla (tranzit apod) a pokud by se náhodou jeho štědrost proměnila i v hrazení cestovních nákladů, bude SPL hrát jen pro něj.


13. května: Budeme křtít a cestovat (IGI)

A jak dnové plynuly, SPL stvořila své CD, napálila stovky kopií, a potiskla tisíce obalů. Proč? Pro fanoušky :-) Takže 1. června se určitě uvidíme a bude se křtít. Pozor!!! Vstupné -1kč!!!

Obal nového CD...tu bude....dřív, či později.


Díky malým koncertům jdeme vstříc těm větším. Zavítáme proto na Biofest 2007 a nebude to zrovna blízko. Kdo může, jeďte tam. Akce to bude zřejmě řádná. Možná se tam uvidíme...15. dubna: SPL oslavuje!!! - První koncert ukončen policií! (IGI)

Včera se udála první policejní návštěva koncertu. Na vině nebyl nikdo jiný než čas. Bylo prostě pozdě večer a někdo si stěžoval. Díky všem, kteří přišli a speciálně klukům od policie co mají pochopení a nehrajou si na šerify. Byli vstřícní a my taky, proto se koncert mimořádně odehrál nečekaně poloviční. Nevadí, vynahradíme si to příště. Nepropásněte další koncerty, bude se křtít :-)1. dubna: Kdyby to tak fungovalo i pro Firefox a Mozillu (IGI)

Všichni vy, kteří je používáte, asi tušíte o čem je řeč. Tyto stránky jsem sice dělal tak, aby byly přístupné a funkční všem. A věřte - fungovalo to. Minulý čas. Kdybych věděl, kde ta chyba je, tak už není. ALe bohužel to nevím. Chci se tak omluvit všem, kteří příjdou vybavenibezesporu výtečnými prohlížeči, ale zobrazí se jim rozpadlé menu. Berte to prosím s nadhledem a pokud máte možnost, tak i s alternativním prohlížečem. Díky25. března: Ska večer na Masters of Rock byl super... (IGI)

Včera to byla paráda! Musíme vám všem moc a moc poděkovat, protože to byl večer přímo báječný. Po nás převzali žezlo Timudej a ukázali, že hrát pro lidi pro ně nění problém. No, a za-končeníto snad ani nemohlo být lepší. Našlapaný, skvěle pumpující motor Tleskač, opět ukázal skvělou show na sudou dobu.

Další výtečnou zprávou je, že naše CD už má porodní termín. Již brzy! Nechceme nic uspěchat, a proto mícháme pečlivě. Až se to narodí, tak to samozřejmě uslyšíte taky i tady na webu.Kapitola březen: Historik (Filip Pivoňka)

Vážení přátelé, našel se člověk, který je schopen popsat působení a existenci genu F.I.L., a to dokonce z historického hlediska.Tato osoba přislíbila sepsání veškerých zmínek o F.I.L.ovi z pramenů a zdrojů o jejichž věrohodnosti nelze pochybovat. Výhodou je též fakt, že onen historik je většinou očitým svědkem konání fenoménu nazývaného F.I.L. Tedy těšte se na přislíbené články. Brzy na webu!!!Kapitola únor: Ladíme web i koncerty (IGI)

Dnes jsem odstranil poslední chybky na webu. Takže už ostrý provoz. Včerejší koncert v Korálu se vydařil, byla spousta muziky a pokořili jsme i půlnoc. Výkon posluchačů byl naprosto úžasný, protože v rámci pařby zvedli "Palce" (viz. Support) nad hlavu. Výkon náš mi nepřísluší soudit, ale snad můžu říct: Golem bude lepší!Kapitola únor: Nový web (IGI)

Nemožné se stalo skutečným. Téměř 3 měsíce trvalo než se myšlenka změnila v hotový čin. Ke změně webu dochází ze 2 důvodů. Vy a my. Tak ať nám nový web slouží.